Kraków. Miniprzewodnik – ebook
Opis
Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Kraków
Chcesz spacerować ulicami, po których chadzali królowie? Pragniesz chłonąć niezwykłą atmosferę dawnej stolicy i siedziby władców polskich? Nie możesz się doczekać, kiedy znajdziesz się w najstarszym uniwersyteckim mieście w Polsce wciąż tętniącym akademickim życiem? Marzysz o tym, by przebywać w niepowtarzalnej przestrzeni wypełnionej bogatą historią, wybitną sztuką, wspaniałą architekturą, a także nostalgią i tym nieuchwytnym genius loci, które sprawia, że już nie chcesz stąd wyjechać? Masz ochotę pobyć w magicznym miejscu, przesiąkniętym niezapomnianą przeszłością i intensywną teraźniejszością bogatego życia artystycznego, naukowego, towarzyskiego i kulturalnego? Dobrze trafiłeś! Witaj w Krakowie!
Kraków jest nazywany „drugim Rzymem”, „polskimi Atenami”, „narodowym Panteonem”, „polską Jerozolimą”, a w roku 2000 został wyróżniony tytułem Europejskiego Miasta Kultury. Ta dawna stolica Piastów i Jagiellonów - miasto świętych relikwii, najstarszego polskiego uniwersytetu, królewskich koronacji i pogrzebów - owa XIX-wieczna duchowa stolica narodu oraz siedziba artystów, dziś (ponownie) staje się europejską metropolią.
Kraków, nazywany także „magicznym miastem”, jak magnes przyciąga niepospolite postaci z całej Polski i świata, zafascynowane jego tradycją i niezwykłą energią. Tutaj urodzili się i tworzyli wielcy artyści np. Jan Matejko czy Stanisław Wyspiański. Do tego miasta powrócili po latach nieobecności Czesław Miłosz i Sławomir Mrożek. Z Krakowem nierozerwalnie była związana Wisława Szymborska. Na tutejszej uczelni studiowali Mikołaj Kopernik, król Jan III Sobieski i przyszły papież Jan Paweł II. Tu powstały kabarety „Zielony Balonik” i „Piwnica pod Baranami”. Wciąż żywe są tutaj unikatowe tradycje, takie jak hejnał z Wieży Mariackiej, Lajkonik, Rękawka czy krakowskie szopki. To tutaj odbywają się każdego roku niezliczone festiwale - od jazzowych, filmowych czy teatralnych, poprzez Przegląd Kabaretów „PAKA” oraz Festiwal Kultury Żydowskiej, do Międzynarodowego Festiwalu Zupy. To właśnie oddech tych starych, nasiąkniętych historią i niezniszczonych przez wojny krakowskich murów sprawia, że każda wizyta w Krakowie pozostaje niezapomniana.
Opinie o produkcie
1 - 2 z 2 opinii
- /2014-05-05
Kraków to piękne miasto. Do Krakowa najczęściej wybieram się raz, dwa razy do roku na dwa, trzy dni. A mimo to nie udało mi się zobaczyć wszystkich miejsc wymienionych w miniprzewodniku. Może tym razem lepiej rozplanuję wycieczkę Z miniprzewodnika można się dowiedzieć co warto zwiedzić, gdzie można przenocować, gdzie można coś zjeść i oczywiście opisana jest historia pięknego miasta – dawnej stolicy Polski. Dla mnie jedynym minusem jest mała ilość zdjęć. Szczerze – wolałabym by zdjęcia były zaraz po opisaniu danego miejsca. Kupiłam w promocji miniprzewodnik i nie żałuję. Z pewnością przeczytam kolejne miniprzewodniki.
- /2014-05-05
Kraków to piękne miasto. Do Krakowa najczęściej wybieram się raz, dwa razy do roku na dwa, trzy dni. A mimo to nie udało mi się zobaczyć wszystkich miejsc wymienionych w miniprzewodniku. Może tym razem lepiej rozplanuję wycieczkę. Z miniprzewodnika można się dowiedzieć co warto zwiedzić, gdzie można przenocować, gdzie można coś zjeść i oczywiście opisana jest historia pięknego miasta – dawnej stolicy Polski. Dla mnie jedynym minusem jest mała ilość zdjęć. Szczerze – wolałabym by zdjęcia były zaraz po opisaniu danego miejsca. Kupiłam w promocji miniprzewodnik i nie żałuję. Z pewnością przeczytam kolejne miniprzewodniki.
1 - 2 z 2 opinii